Само две минути по-късно отново Фудил бе близо да удвои, но кълбото се удари в напречната греда.

В 13-ата минута Стефан Цонков опита да изненада стража на домакините със задна ножица отблизо, но Дяков улови.

В средата на първото полувреме „железничарите“ организираха бърза контраатака, която обаче загуби остротата си и защитник в „жълто“ изчисти топката в половината на съперника.

В 32-ата минута „Локомотив“ пропиля най-чистото си положение за гол. Пламен Венелинов получи пас от Лионел Матадос, нахлу в наказателното поле и стреля, но кълбото премина на сантиметри покрай левия стълб на вратата, пазена от Мюмюнов.

До края на първата част не паднаха повече попадения и двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 0:1.

Шест минути след началото на втората част гостите бяха близо до покачване на резултата. Лиандро Мартис напредна по левия фланг и центрира към резервата Карачоров, който прати кълбото високо над напречната греда.

В 60-та минута Лионел Матадос открадна топката в близост до вратата на „Монтана“ и с прехвърлящ удар изравни резултата.

Двайсетина минути преди края на редовното време Мариян Кусев фаулира футболист на „Монтана“ и реферът отсъди нарушение. Стражът на мездренчани се справи отлично, хващайки кълбото.

В 78-ата минута, след грешка на Васислав Димитров в защита, Атанас Карачоров направи 2:1. Само две минути по-късно гостите можеха да убият интригата в срещата, но нацелиха гредата.

Пет минути преди края на срещата резервата Георги Манолиу се възползва от грешка на Мариян Кусев и сложи точка на спора, обелязвайки трето попадение.

Така мачът завърши 3:1 в полза на гостите и така „Монтана“ се класира за 1/16 финалите, където ще срещне тима на „ЦСКА1948“.

„Локомотив“: Кристиян Дяков, Мариян Кусев, Генади Петров (к.), Васислав Димитров, Петьо Петков (Паоло Петков), Митко Милчев (Ивайло Златев), Гроздан Иванов (Методи Янков), Давид Стоянов, Николай Ганчев (Радослав Зарев), Пламен Венелинов и Лионел Матадос
старши треньор: Николай Нинов

„Монтана“: Ферди Мюмюнов, Александър Башлиев, Стефан Цонков, Димитър Буров, Стоян Предев, Йордан Йорданов (к.), Стефан Каменов (Росен Кръстев), Владислав Цеков (Николай Николов), Стефан Христов (45`Атанас Карачоров), Леандро Мартис (Георги Манолиу) и Бешентуф Фудил (Алекс Тодоров)
старши треньор: Светлан Кондев

Жълти картони: Илиев, Кусев, Матадос (Л), Манолиу (М)