„Черно-белите“ откриха резултата още в 5-та минута след хубав удар с глава на Янислав Цанев. Само две минути по-късно Ивайло Златев направи опит да върне домакините в мача, но стражът на гостите изби кълбото.

„Локомотив“ (Горна Оряховица) удвои преднината си в 24-ата минута. Футболист на гостите стреля, Кристиян Дяков излезе и улови, но изпусна топката и тя се озова в Цанев, който я прати в опразнената врата. До края на първата част не паднаха повече попадения и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 0:2.

Второто полувреме започна с натиск на гостите и само седем минути след неговото начало „черно-белите“ вече водеха с три безответни гола, след точно попадение на Георги Колев.

В 59-ата минута Николай Ганчев имаше възможност да върне един гол, но ударът му бе неточен.

Последваха няколко добри ситуации пред вратата на домакините, но Кристиян Дяков се справи с опасностите.

Пет минути преди края на редовното време Емил Копаранов финтира защитник в „червено-черно“ и шутира, но вратарят на мездренчани изби в корнер. След ъгловия удар се получи разбъркване и Ивайло Велчев прати топката в мрежата, оформяйки крайния резултат 4:0 в полза на гостите.

Така след този двубой футболистите на Николай Нинов остават с 8 пункта и заемат 12-то място във временното класиране.

„Локо“ (МЗ): Кристиян Дяков, Мариян Кусев (Паоло Петков), Генади Петров (к.), Васислав Димитров, Стоян Иванов (Методи Янков), Митко Красимиров (Давид Стоянов), Николай Ганчев (Светослав Бонев), Петьо Петков (Гроздан Илиев), Пламен Венелинов, Лионел Матадос, Ивайло Златев
старши треньор: Николай Нинов

„Локо“ (ГО): Ивайло Петков, Ивайло Велчев, Стефан Иванов, Али Ахмед, Станимир Андреев, Емил Копаранов, Явор Генчев, Тодор Бакърджиев, Никола Какамъков, Георги Колев (к.), Янислав Цачев
старши треньор: Марин Байчев

В следващия кръг „Локомотив“ (Мездра) гостува на дублиращия тим на „Етър“ (Велико Търново). Срещата на стадион „Трифон Иванов“ е на 23-ти октомври, от 16:00 часа.