Четвъртоешелонният Локомотив 1929 (Мездра) победи с класическото 3:0 Скала (Зверино) в дерби-среща от 23-ия кръг на първенството по футбол в „А” областната група във Врачанско.

Домакините поведоха в резултата в 27-ата мин., когато ветеранът Илия Илиев изведе Валдемар Стоянов зад защитата на зверинчани и той вкара за 1:0. В началото на второто полувреме след триходова комбинация между Илиев, Александър Александров-Вош и Стоянов младият нападател се разписа за втори път и на практика реши мача. 20-на минути преди края на срещата след центриране на Александров Костадин Пилитов оформи крайното 3:0.

Лидерът в групата Околчица (Моравица) също спечели с 3:0 - срещу опашкаря Искър (Роман). С хеттрик за командата на Коно Жилковски се отличи Данаил Тодоров. Нападателят отбеляза на два пъти след асистенции на Александър Миков и веднъж от дузпа.

Вторият в подреждането Ботев (Криводол) разгроми с 5:0 Ботев (Рогозен). По две попадения реализираха Борис Петков и Емануил Димитров, веднъж точен бе Боян Данов.

В останалите срещи се получиха следните резултати Миньор (Згориград) - Чавдар (Бяла Слатина) 0:1, Монолит (Манастирище) - Огоста (Хайредин) 2:2, Строител (Кунино) - Дунав (Селановци) 5:1 и Манастирище - Балкански (Михайлово) 9:0.

В класирането води Околчица с 56 точки и мач по-малко, пред Ботев (Криводол) с 52 и Локо 1929 (Мездра) с 49 т. и две срещи по-малко.