„Железничарите“ откриха резултата още в 4-ата минута чрез Светослав Валериев, който прати топката в мрежата с глава от близка дистанция. Десетина минути по-късно гостите извършиха нарушение срещу Петър Димитров и главният рефер отсъди фаул. Зад топката застана капитанът Браиан Стоянов, който центрира към наказателното поле, където Светослав Валериев бе съборен. „Червено-черните“ претендираха за дузпа, но съдията не уважи претенциите им. В ответната атака „Левски“ опитаха за изравнят, но вратарят на „Локомотив“ Кристиян Дяков запази мрежата си суха.

В 20-та минута Цветомир Димитров от гостите се размина с устно предупреждение след като извърши грубо нарушение срещу Светослав Валериев.

В 27-ата минута опитният Петър Димитров напредна към наказателното поле и стреля към вратата, падайки, но ударът му бе слаб.

В 32-ата минута отново Петър Димитров пробва късмета си с изстрел по земя, но кълбото попадна право в ръцете на Васил Тодоров.

В края на първата част Гроздан Илиев опита да изненада вратаря на гостите с далечен удар, но топката прелетя високо над напречната греда.

Второто полувреме започна ударно за „Левски“. Още с първата атака те получиха правото да изпълнят свободенудар след игра с ръка на играч в „червено-черно“. Зад топката застана Иван Филипов, който не остави никакъв шанс на Дяков и върна интригата в мача с изравнително попадение.

В 61-ата минута, влезлият като резерва Габриел Ганчев стреля опасно, но вратарят на „железничарите“ отрази удара.

Минута по-късно „Левски“ бе близо до обрат след опасен удар, но Дяков показа класа и изби в корнер, от който не последва нищо.

20 минути преди края на мача Лионел Матадос отправи хубав изстрел, но Тодоров парира.

В 80-ата минута Петър Димитров прати кълбото високо над вратата.

Преди края на мача гостите започнаха да разкарват топката с цел губене на време, за което получиха жълти картони.

В добавеното време капитанът на „Локо“ Браиан Стоянов и Джонко Тонев от гостите се сдърпаха. Стоянов получи официално предупреждение, а Тонев втори жълт и респективно червен картон.

Така след този кръг „Локомотив“ остава на 15-то място с 4 точки, колкото имат „Първа атомна“, „Пещера“ (Галата) и „Дреновец“. „Железничарите“ и футболистите от Дреновец са и с мач по-малко.

В следващия кръг момчетата на Ники Нинов гостуват в Трявна. Двубоят е на 13-ти септември, неделя, от 17:00 часа, на стадион „Ангел Кънчев“.

„Локомотив“: Кристиян Дяков, Мартин Димитров, Генади Петров, Васислав Димитров, Давид Стоянов, Светослав Валериев, Гроздан Илиев, Методи Янков, Браиан Стоянов, Лионел Матадос, Петър Димитров (Владимир Найденов, Александър Миков)
старши треньор: Николай Нинов

„Левски: Васил Тодоров, Траян Димитров, Тодор Михайлов, Кристиан Валентинов, Иван Филипов, Кристиян Иванов, Виктор Иванов, Цветомир Димитров, Иван Филипов, Благовест Ленков, Еви Спасов (Габриел Ганчев, Благовест Бонев, Антонио Иванджийков, Джонко Тенев)
старши треньор: Дойко Дочев

Главен съдия: Владимир Велев (Велико Търново)

Зрители: 100

Жълти картони: Браиан Стоянов (Локо), Васил Тодоров, Цветомир Димитров, Антонио Иванджийков, Джонко Тенев) (Левски)

Червени картони: Джонко Тенев (Левски)

Ето и останалите резултати от 5 кръг на Северозападната Трета лига и временното класиране: