Срещата започна с натиск на домакините. Валдемар Стоянов отправи далечен шут, но вратарят на гостите улови токата. Малко след това падна първият гол в срещата. След грешка в защитата на „червено-черните”, „Балкан” поведе с попадение, реализирано от 16-годишния Николай Миков.

До края на първото полувреме домакините имаха няколко възможности за изравняване, но ударите им бяха неточни.

През втората част „Локомотив” натисна съперника и вкара два безответни гола. Едно от новите попълнения в състава на Ники Нинов - Митко Красимиров, вкара за 1:1.

Победното попадение отбеляза френският нападател Джефри Алмейда, който е на проби в мездренския тим. Заедно с него пробен период при „червено-черните” ще изкарат още двама французи. Става въпрос за Крис Н`Бонго и Мамаду Сисе, които играят съответно като защитник и дефанзивен халф.

Състави:
„Локомотив”: Ивайло Сайков, Митко Красимиров, Генади Петров, Васислав Димитров, Николай Ковачев, Светослав Валериев, Гроздан Илиев, Милен Василев, Браиан Стоянов, Антонио Йорданов, Валдемар Стоянов (Кристиян Дяков, Николай Генов, Паоло Петков, Методи Янков, Крис Н`бонго, Мамаду Сисе, Джефри Алмейда)
старши треньор: Николай Нинов

„Балкан”: Калин Дончев, Дейвид Йорданов, Петър Василев, Симеон Иванов, Димитър Руйчев, Емил Колев, Ивайло Бояджиев, Здравко Атанасов, Николай Миков, Ангел Ангелов, Павел Петков (Костадин Котев, Васил Василев, Ясен Георгиев, Георги Младенов, Йордан Дамянов, Спас Лазаров, Иво Иванов)
старши треньор: Иван Редовски

Следващата проверка на „червено-черните” е на 31-ви януари, когато в Мездра гостува 16-ия в Северозападната Трета лига - „Пещера” (Галата).
Контролната среща ще се изиграе на изкуствения терен в града, от 14:00 часа.