Мездренчани бяха по-добрият тим през цялото време. В 12-та минута шут на Гроздан Илиев премина встрани от вратата. В последвалата атака Ивайло Бояджиев опита да изненада стража на гостите с техничен удар, но бе неточен.

В 28-та минута домакините организираха страхотна атака по десния фланг. Бояджиев центрира, но в наказателното поле нямаше играч в „черно-бяло“, който да засече кълбото.

Късметлийската минута за „Локомотив“ бе 40-та, когато Гроздан Илиев отправи безпощаден удар в долния десен ъгъл, откривайки резултата 1:0.

Второто полувреме започна с добра възможност за гостите, но удар на Денил Селимински прелетя над вратата, пазена от Васил Асенов.

Четири минути по-късно Николай Ганчев нацели страничния стълб след изпълнение на свободен удар.

В 54-та минута гостите пропиляха най-чистото си положение в мача. От непосредствена близост капитанът на „Дреновец“ Денис Николов изпрати топката високо над вратата.

Двайсет минути преди края на срещата Михаил Иванов шутира, но вратарят на гостите улови топката.

Малко по-късно Светослав Валериев получи контузия. Домакините вече бяха извършили три смени и така доиграха срещата с 10 души.

Стартови състави:
„Локомотив“: Васил Асенов, Стефан Стефанов, Васил Сапунджиев, Ваньо Иванов, Деян Иванов, Гроздан Илиев (Васил Калоянов), Ивайло Бояджиев, Светослав Валериев, Николай Ганчев (к.), Михаил Иванов (Михаил Бешев), Ивайло Орлинов (Тодор Горанов)
старши треньор: Диан Попов

„Дреновец“: Юлиян Весков, Мохамед Сила, Костадин Илиев, Емил Мандев, Веселин Борисов, Осман Дембеле, Алекс Тодоров, Денис Димитров, Деян Захариев, Денил Селимински (Патрик Колчев), Денис Николов (к.)
старши треньор: Мартин Методиев

Истинска футболна атмосфера по трибуните бе създадена от няколко деца, които се бяха подготвили с димки и транспаранти.

С този успех „Локомотив“ заемат третото място във временното класиране с актив от 24 точки и голова разлика 24-8.

В следващия кръг възпитаниците на Диан Попов гостуват на „Севлиево“. Мачът е на 15-ти октомври от 16:00 часа.