© община Мездра

Врачани опитаха да изненадат стража на домакините още в шестата минута с далечен шут, но кълбото премина встрани от вратата, пазена от Васил Асенов.

Гостите все пак откриха резултата в 26-та минута чрез Ивайло Дудушки.

Няколко минути по-късно Асен Русинов бе изведен зад гърба на защитата в „черно-бяло“, но вратарят на мездренчани направи страхотно спасяване, запазвайки минималния пасив на своя тим.

Две минути преди края на първата част Васил Калоянов от „Локомотив“ получи пас в наказателното поле, но ударът му с глава бе неточен.

Второто полувреме започна отлично за домакините. Десетина минути след подновяването на играта Ваньо Иванов центрира отдясно, топката попадна у влезлия на почивката Ивайло Бояджиев, който я прати неспасяемо във вратата на врачани за 1:1.

Двайсет минути преди края на мача Николай Ганчев беше безкомпромисен с глава, извеждайки мездренчани напред в резултата – 2:1.

В 74-та минута стражът на домакините отново показа класа, спасявайки изстрел от близо на Митко Панов.

До края на срещата не паднаха повече попадения и така Локомотив записа 12-та победа в актива си и запази втората позиция с 36 точки и голова разлика 34:12.

„Локомотив“: Васил Асенов, Стефан Стефанов, Генади Петров (к.), Васил Сапунджиев, Николай Ганчев, Гроздан Илиев (Михаил Бешев), Ивайло Орлинов (Ивайло Бояджиев), Деян Иванов, Васил Калоянов, Михаил Иванов (Иван Аспарухов), Ваньо Иванов
старши треньор: Диан Попов

„Ботев-2“: Любомир Василев, Петър Кепов, Ивайло Тодоров (к.), Пламен Спасов, Пламен Петров, Николай Константинов (Янислав Дюлгеров), Деян Тончев (Георги Георгиев), Ивайло Дудушки (Николай Стефанов), Асен Русинов, Митко Панов, Радослав Захариев
старши треньор: Ивайло Георгиев

След този двубой „железничарите“ остават на второто място с актив от 36 точки и голова разлика 34-12.

В следващия, последен от есенния дял, кръг „Локомотив“ гостува на „Партизан“ (Червен бряг). Двубоят е на 12-ти ноември от 14:30 часа.