В началните минути на мача изстрел на Иван Аспарухов-младши бе избит от голлинията.

Единственото попадение в мача падна в 29-та минута. В герой за гостите се превърна Юлиян Младенов, който се разписа от фаул от около 35 метра.

В края на първата част домакините имаха претенции за червен картон за стража на гостите. Иван Аспарухов се озова сам срещу вратаря на „Пещера”- Георги Милчев, който го фаулира извън наказателното поле. Реферът обаче показа само жълт картон.

През втората част с пропуски за „Локомотив” се отчетоха Пламен Венелинов, Светослав Валериев, Стоян Иванов и Митко Красимиров.

До края на срещата не паднаха повече попадения и двубоят завърши 0:1 в полза на гостите от Галата.

След този мач „червено-черните” остават на 14-то място с актив от 14 точки и голова разлика 17-32.

„Локомотив”: Васил Вълчев, Стоян Иванов, Стефан Стефанов, Паоло Петков (Светослав Бонев), Николай Ганчев (к.), Гроздан Илиев, Михаил Иванов, Светослав Валериев, Антонио Йорданов (Тихомир Динев), Пламен Венелинов, Иван Аспарухов-младши (Митко Красимиров)
старши треньор: Диан Попов

„Пещера”: Георги Милчев, Момчил Симеонов, Младен Младенов, Младен Северинов, Иван Иванов (Огнян Огнянов), Юлиян Младенов (к.), Атанас Василев, Радослав Радослалов (Милко Милков), Валентин Трифонов (Румен Миков), Славей Младенов, Младен Николаев
старши треньор: Ивайло Петков

В следващия кръг възпитаниците на Диан Попов гостуват на осмия във временното класиране „Янтра” (Полски Тръмбеш). Двубоят е на 12-ти март от 14:30 часа.