Двубоят започна отлично за домакините, които откриха резултата още в 9-ата минута чрез Християн Илиев. Гостите от Мездра изравниха в 30-ата минута чрез Светослав Бонев, който върна гостите в мача със страхотен удар от воле. Три минути по-късно пред „железничарите“ се откри чудесна възможност за обрат. Футболист на „Дреновец“ се подхлъзна, играч в „червено-черно“ открадна топката и напредна в полето на домакините, но ударът му бе неточен.

В 33-та мин. след няколкоходова атака,„червено-черните“ пропиляха отлична възможност да дръпнат в резултата, когато играч на гостите стреля слабо от малкия пеналт, и ударът ме бе избит от стража на домакините. Две минути по-късно, при изпълнение на пряк свободен удар отдясно на домакинската врата,топката с мъка бе избита от голлинията от бранител в синьо-бяло.

Пет минути преди края на първата част Янек Кирилов се разписа с глава, но попадението бе отменено поради засада. Последваха разменени атаки към двете врати, но едва в 43-та м., след изпълнение на ъглов удар пред вратата на Дяков, авторът на първия гол за домакините – Християн Илиев, се извиси над всички и с глава изпрати кълбото в мрежата на локомотивци за 2:1. Така след 45 мин. игра,двата отбора се оттеглиха на почивката с гол преднина за домакините. Все пак „Дреновец“ стигна до втори гол в 43-ата минута, автор на който бе Християн Илиев.

Второто полувреме започна в същото лежерно темпо, но в играта на домакините имаше повече агресия и закономерно създадоха повече опасности пред Дяков. На два пъти стражът на локомотивци спаси мрежата с отлични изяви. В 80-ата минута стражът на гостите показа класа. Кристиян Дяков първо изби с крак, а при добавката улови топката. В самия край на двубоя домакините отново се разписаха, но и това попадение бе отменено поради засада.

Играта на локомотивци бе хаотична и безидейна, въпреки няколкото самостоятелни пробива на нападателите. През цялата втора част те не създадоха нито едно опасно положение и не отправиха нито един точен удар към вратата на противника. Всеки един опит да стигнат поне до равенство, бе неуспешен, тъй като във всички отправени удари липсваше точност.

Така след XVI кръг Северозападна Трета лига Локомотив (Мездра) остава на 13 позиция с отрицателна голова разлика 15:26 (-11) и 12 т.

Стартови състави на двата тима:
„Дреновец“: Ивайло Върганов, Христо Карлуковски, Боби Симеонов, Янек Кирилов, Людмил Иванов, Людмил Николов, Йордан Йорданов, Ивайло Андреев, Християн Илиев, Денис Димитров, Александър Веселинов (к.)

„Локомотив“: Кристиян Дяков, Стоян Иванов, Давид Стоянов, Мариян Кусев, Генади Петров (к.), Петьо Петков, Гроздан Илиев, Светослав Бонев, Паоло Петков, Пламен Венелинов, Лионел Матадос. В разширения състав на мездренчани попаднаха и петима юноши – Йоан Цанев, Константин Здравков, Стивън Докьов, Томислав Костадинов и Виктор Митрински, както и Никълс Петров и Вилямс Валериев.

В следващия кръг „Локомотив“ приема тима на „Партизан“ (Червен бряг). Двубоят на градския стадион в Мездра е на 27 ноември, от 14:30 часа.