Първото полувреме завърши без попадения. За сметка на това втората част започна ударно за домакините. Кирил Кръстев се разписа на два пъти, носейки комфортна преднина за състава на „Бдин”.

В 65-ата минута Милен Василев върна интригата в двубоя, след като финтира вратаря на домакините и прати топката в мрежата за 2:1.

Малко след това обаче Кристиян Коцов покачи на 3:1. Крайният резултат 4:1 оформи Александър Соколов в 80-ата минута, прехвърляйки стража на „Локомотив”.

Така „железничарите” се върнаха на 11-та позиция във временното класиране и имат актив от 40 точки. „Бдин” остава на 17-то място, с 23 пункта.

В следващия кръг „Локомотив” гостува на „Пещера” (Галата). Двубоят е на 16-ти май от 18:00 часа.