Тимът от Славяново поведе в резултата в 19-ата мин., когато централният защитник Любомир Борисов засече с глава центриране на Йоан Петков за 0:1. Десет минути по-късно, след пробив през центъра, голмайсторът на „вихърци“ Константин Генков покачи на 0:2.

В ответната атака Симон Николов бе съборен в наказателното поле на гостите и главният рефер отсъди дузпа. Точен от бялата точка бе капитанът на „железничарите“ Валдемар Стоянов, намалявайки резултата на 1:2.

Три минути след почивката, отбраната на „червено-черните“ се пропука отново и от малък ъгъл Иван Иванов увеличи преднината на „зелено-червените“ до 1:3. Само две-минути по-късно, отново Валдемар Стоянов, се възползва от извеждащ пас и върна домакините в мача за 2:3, оформяйки крайния резултат.

Гостите завършиха двубоя в намален състав след като в заключителните секунди Йоан Петков получи директен червен картон за обидна реплика към съдията.

Отборът на „Локомотив” игра в следния състав: Ивайло Сайков, Станислав Шарлийски (65 мин.- Любослав Валентинов), Михаил Михайлов, Мартин Михайлов, Стоян Терзиев, Гроздан Илиев, Росен Крумов (52 мин.- Владимир Стоянов), Браиан Стоянов, Борислав Симеонов, Валдемар Стоянов (к) и Симон Николов;
ст. треньор - Николай Нинов.

Следващата контрола на „Локо” (Мездра) е в сряда, 26 февруари, като съперникът в нея ще бъде уточнен допълнително. В събота, 29 февруари, „железничарите“ гостуват на „Искър 1923” (Роман). Това е последната проверка преди подновяването на шампионата в Трета лига.