В първите десетина минути на мача играта бе равностойна. Въпреки това домакините успяха да дръпнат в резултата с 9:5.

До края на първата част варненци увеличиха преднината си и затвориха полувремето със седем точки аванс за 19:12.

Второто полувреме започна с много добри атаки на „железничарите”, но стражът на „Спартак” се намеси и отрази ударите.

Капитанът на „червено-черните” Илья Бутских и Милен Валентинов успяваха да стопят малко от разликата, но „Спартак” се възползва от шансовете, които се откриха и отбеляза.

Последваха два пропуска на Никола Кръстев и на Илья Бутских, които стреляха встрани от целта.

До края на срещата „Спартак” бе по-точният тим. Така двубоят завърши при резултат 38:30.

След това поражение „Локомотив” остава на осма позиция във временното класиране с 2 точки и голова разлика 321-376.

В следващия кръг момчетата на Евгени Йоловски се изправят срещу седмия в подреждането – „Левски”. Мачът е на 12-ти март от 14:30 часа и ще се играе в Българене.

© Българска федерация по хандбал

Междувременно стана ясно, че двама играчи на „Локомотив” са получили повиквателна от Националния отбор на България до 20 години. Това са Валентин Гачев и Милен Валентинов. Националният ни тим ще проведе подготовка за участието си в Европейския шампионат за младежи до 20 години, който ще се проведе в периода 1-10 юли в Двореца на културата и спорта във Варна.

Младежите ще се съберат в Габрово, откъдето ще отпътуват към Гърция. В периода 14-16 март в южната ни съседка България ще изиграе две контролни срещи.