Пламена Миткова спечели с 811 вота пред Лъчезар Вълчев с 712 гласа и Божидар Съръбоюков с 521 гласа.

17-годишната атлетика от „Локомотив“ – Пловдив направи изключителен сезон с отлични резултати в хоризонталните скокове, регистрира победи в спринта, взе две балкански титли, шесто място на европейско първенство и национални рекорди на многобой и препятствия.

Още през зимата възпитаничката на Ивайло Русенов подсказа, че е в отлична форма с личен рекорд на скок дължина – 6.21 и стана вицешампионка на балканския шампионат за юноши и девойки под 20 г. в зала. Пламена коригира два национални рекорда в зала на петобой (3381 т.) и 60 м с препятствия за девойки под 18 години (8.75).

През лятото достигна до шесто място на скок дължина на еврошампионата за девойки под 20 години и взе бронзов медал за тази възраст на балканския шампионат. На открито Миткова скочи 6.36 с вятър над допустимото и 6.16 легални за личен рекорд условия.

В нейната възрастова група беше безапелационна на балканския шампионат и завоюва две титли на скок дължина и троен скок. Пловдивчанката оглави и европейската ранглиста на троен скок за девойки под 18 години с 13.19 м.

Подгласниците на Пламена Миткова – Лъчезар Вълчев (троен скок) и Божидар Съръбоюков (скок дължина) също спечелиха балканските титли при юношите под 18 години.

Допитването за „Любимец на феновете“ се проведе от 16 до 30 ноември (22:00 часа) с бутона „Харесвам“ под снимката на номинирания атлет в страницата на списание „Атлетика“ в социалната мрежа „Фейсбук“.

Първите десет във вота на феновете получават точки за генералното класиране за „Атлет на България“, което се провежда сред експертите на списание „Атлетика“ и спортни журналисти пишещи за атлетиката.

Атлетът на България за 2021-а година ще бъде обявен на 3 декември!

Крайно класиране за „Любимец на феновете“ на списание „Атлетика“ и сайта atletika.bg