© bgathletic.com

Най-силната ни атлетка в бяганията на дълги разстояния Милица Мирчева (Атлет – Мездра), възпитаничка на Йоло Николов, спечели титлата на 3000 м на националния шампионат за мъже и жени, в зала „Асикс арена“.

Мирчева нямаше конкуренция на 15 обиколки и завърши за 9:33.61 следвана от Маринела Нинева (Локомотив – Дряново) – 10:05.82 и шампионката на 1500 м – Силвия Георгиева (Актив 2013 – Пловдив) – 10:17.09.

В същата дисциплина при мъжете Йоло Николов от АК „Орхание-Ботевград”, който води и ранглистата (8:20.68), постигна време от 8.29.04 и за шести път стана шампион на България в дисциплината 3 000 м. в зала. След него се наредиха Стоян Владков (Дунав-Русе) - 8.38.83 и Георги Гергов СК "Стратеш Атлетик - Ловеч" - 8.49.83. 6-ти финишира другият възпитаник на Йоло Николов - Мартин Балабанов с време9.12.60.

Ден преди това, на 1 февруари, Християн Стоянов (Дунав – Русе) и Йоло Николов направиха зрелищен финал на 1500 м. След няколко изпреварвания в последните метри, най-добрият ни параолимпиец (световен шампион за хора с увреждания на 1500 м от 2019), атакува на финалната права и надбяга Николов с 3:53.70 срещу 3:54.17. Трифон Илиев (Шумен) спечели бронза на именния си ден с 4:05.76. Юношата Мартин Балабанов ( „Академик” - София) остана четвърти, с време 4.10.89

Източник: bgathletic.com