© СПИСАНИЕ "АТЛЕТИКА"

Владислав Михайлов (Дунав Русе) бе над всички на 10.57 км с постижение 38:20. Втори завърши Шабан Мустафа (Шампион – Сунгурларе), който предишния ден спечели маратона „Каланджа“ в Синеморец. Мустафа даде време 38:49, а националният шампион на маратон Мирослав Спасов (Атлет – Мездра) допълни призовата тройка с 38:55.

Двукратният шампион на Поморие рън (победител от 2020-а и 2021-а) Исмаил Сенанджи (Уганда) се завърна към състезания след контузия и зае четвъртата позиция с 39:34.

Маринела Нинева (Локомотив – Дряново) защити титлата си от миналата година тук с 44:36. Нейни подгласнички станаха националните състезателки Билсерин Сюлейман (Нови Пазар) – 47:41 и Елена Димитрова (Локомотив – Дряново) – 48:48.

На късата дистанция бягаха деца, родители и начинаещи бегачи, а първи бе един от най-добрите млади борци на България помориецът Кристиан Вражев с 9:42.8 пред сина на спортния журналист Пламен Вълков – Константин Вълков – 10:29.2 и Атанас Найденов – 11:20.3.

При момичетата челната тройка оформиха варненките Естел Даскалова – 10:00.0, Стефани Троколянова – 11:52.1 и Анжелика Миндова – 12:31.7.

Източник: atletikabg.com