Миналата година бягането при мъжете на 10,5 км спечели Йоло Николов с постижение 34:49 мин., а Митко Ценов финишира осми в полумаратона на 21 км с време 1.14:47 ч.

На Wizz Air Sofia Marathon 2017 Йоло Николов бяга в полумаратона на 21 км, в който стартираха 564 състезатели от 28 държави, в т. ч. от Кения, Мароко, Бахамите и др. В конкуренцията на елитни бегачи от страната и чужбина 33-годишният треньор на СК Атлет (Мездра) се представи най-добре от българските атлети - той финишира пети с време 1.07:37 мин., като остана само на около 1:30 мин. от призовата тройка. Победител на тази дистанция стана кениецът Нилсън Черутич с 1.05:58 мин.

Други осем представители на мездренския клуб - Дева-Мария Драгиева, Рая Лалова, Иван Драгановски, Ива Митова, Денис Владимирова, Мелани Венциславова, Александър Колов и техният треньор Дилян Маринов, стартираха в масовия старт на 3 км.

Най-добре се представи Дева-Мария Драгиева, която финишира първа при жените, а нейната съотборничка Рая Лова се нареди четвърта. При мъжете Иван Драгановски завърши трети, а Александър Колов се класира на четвърто място. Много добро бягане направи и най-малката състезателка на Атлет (Мездра) - 10-годишнта Мелани Венциславова.