Другият състезател на мездренския клуб в тази дисциплина - Йоло Николов, който беше в ролята на пейсмейкър, не завърши бягането.

Балкански шампион стана 18-годишният представител на домакините Елзан Бибич с постижение 8:06.98 мин., който обаче също не покри норматива за участие на 34th European Athletics Indoor Championships.

Сребърния медал спечели румънецът Константин Каталин Атанасоаей с време 8:07.72 мин., а бронзовото отличие заслужи сърбинът Душан Макевич с 8:12.40 мин.

По-късно тази вечер новото попълнение в СК Атлет Иво Балабанов ще бяга 1500 м. Стартът в тази дисциплина е в 20:45 часа българско време. Нормативът за участие на шампионата на стария континент на тази дистанция е 3:44.00 мин.