На 62. Balkan Cross Country Championships в Ботосани Митко Ценов финишира втори при мъжете - той пробяга 10-километровата дистанция за 29:36.4 мин. Шампион на полуострова стана турчинът Чихат Улус с 29:25.7 мин., а трети е Максим Райлеану (Румъния) с 29:52.2 мин. Другият представител на България в тази възрастова категория - Стоян Владков, завърши осми с 30:57.8 мин.

Много силно бягане направи и съотборникът на Митко Иво Балабанов, който беше много близо до титлата при младежите под 23 г. 21-годишният благоевградчанин финишира втори в бягането на 8 км с време 23:10.7 мин., само на секунда и четири стотни след победителя Дорин Андри Русу от Румъния (23:09.3 мин.). Трети остана Онур Араш (Турция) с 23:16.9 мин.

Другите двама българи в тази възраст - Християн Стоянов и Георги Гергов, се наредиха съответно десети и единайсти с 24:45.1 мин. и с 25:11.5 мин. В отборното класиране при Men's U23 нашият тим спечели бронзовите отличия.

Така Митко Ценов и Иво Балабанов заслужиха правото да участват на Европейския шампионат по крос кънтри, който ще се проведе на 9 декември в Тилбург, Холандия.

Митко Ценов има два сребърни медала от континенталните първенства по крос кънтри - през 2012 г. при юношите под 20 г.(старша възраст) на шампионата в Будапеща и през 2014 г. при младежите под 23 г. в Белград.