© Max Kooijmans Photography

На първата контрола (1500 м) Митко премина 47-и, на втората (3000 м) - 42-и, на третата (4500 м) - 29-и, на четвъртата (6000 м) - 20-и, а на петата (7500 м) и шестата (9000 м) - 18-и. Показателен за силното бягане на изключително тежкото трасе е фактът, че в първата десетка влязоха седем атлети, родени в Африка, но представящи европейски държави. Сребърен медалист стана Айзък Кимели (Белгия) с 28:52 мин., а бронзов - Арас Кая (Турция) с 28:56 мин.

"Няма какво повече да искам, сподели след финала в социалната мрежа Митко Ценов. За дебют при мъжете 24-о място с победа над много бегачи с резултати от 28:30 до 27:30 мин. на 10 км и на 6 секунди от големият брат Норвежец. Също така лично постижение в абсолютно тежките условия на трасето. Да, направих го! Благодаря на всички за подкрепата и пожеланията преди старта!”

Наставникът на Митко Йоло Николов се отказа след 4 500 м, като до този момент се движеше в диапазона 65-о - 71-о място.

© Tamar Veltman

Много добро бягане направи и Иво Балабанов, който финишира 30-и от 93-ама участници от 25 страни при младежите под 23 г. 21-годишният благоевградчанин пробяга 8.3 км дистанция за 24:52 мин. като остана на около една минута след призьорите. На първата контрола (1000 м) Иво премина 51-и, на втората (2500 м) - 45-и, на третата (4000 м) - 37-и, на четвъртата (5500 м) - 33-и, а на петата (7000 м) - 32-и.

Европейски шампион при U23 Men стана французинът Джими Гресие с 23:37 мин, който защити титлата си от шампионата в Саморин 2017.

Европейската вицешампионка при девойките под 23 г. от Самоков 2014 Милица Мирчева се нареди на 40-о място при жените в конкуренцията на 72 участнички от 20 нации. Бившата възпитаничка на Атлет (Мездра), която в момента е студентка в Щатите и се състезава за тима на Florida State University, пробяга 8 300-метровата дистанция за 28:03 мин., финиширайки на около 2 минути след натурализираната кенийка с турски паспорт Ясемин Джан, която завоюва трета поредна континентална титла с време 26:05 мин.

На първата контрола (1000 м) Милица премина 55-а, на втората (2500 м) - 50-а, на третата (4000 м) - 41-а, на четвъртата (5500 м) - 36-а, а на петата (7000 м) - 34-а.

В дебюта си при жените миналата година на шампионата в Саморин, Словакия Мирчева се класира на 46-о място.