Митко Ценов стартира добре в "Emirates Arena", в първите обиколки се движеше в челото на колоната, но впоследствие явно получи криза и в крайна сметка финишира 15-ти във втората пресявка. Той пробяга дистанцията за 8:12.45 мин., което му отреди 28-о място в крайното класиране в тази дисциплина. Така Митко остана на 16.85 секунди от последното най-добро "щастливо" губещо време - 7:55.60 мин., на представителя на Германия Сам Парсънс, който влезе във финала с 12-ти резултат от двете серии.

Най-доброто постижение на Ценов през този сезон (SB) на 3000 м в зала е 8:01.20 мин. - резултат, който той регистрира преди две седмици на Балканиадата в Истанбул, където стана балкански шампион в тази дисциплина.

Другият представител на мездренския клуб на 35th European Athletics Indoor Championships Glasgow 2019 - Иво Балабанов, завърши 17-и във втората квалификационната серия с 8:20.31 мин., а в крайното класиране зае 32-о място от 33-ма завършили състезатели.

Личното постижение (PB) на Балабанов в бягането на 3 км на закрито е 8:01.24 мин. от международния турнир Istanbul Athletics Indoor Cup 2019, който се проведе преди две седмици в турския мегаполис.

© Getty Images

Най-бърз в двата Qualifying Rounds на 3000 м на Евро 2019 беше норвежецът Якоб Ингебригтсен със 7:51.20 мин., което е нов европейски рекорд за юноши под 20 г. (U20). Втори се нареди представителят на домакините Андрю Бучарт със 7:51.28 мин., а трети - французинът Джилали Бедрани със 7:51.30 мин.

Финалът в дисциплината е утре вечер в 19:47 часа местно (21:47 ч. българско) време.