Митко Ценов стана първи на 1500 м, като финишира за 3:50.81 мин. Трети в същата дисциплина се класира националният ни шампион Николай Първанов с 3:51.39 мин.

Треньорът на Митко Ценов, Йоло Николов, донесе второто златото за България в бягането на 5000 м. Той финишира за 14:33.35 мин., а Сава Тодоров остана 4-и с 14:45.37 мин.

Със сребърен медал се поздрави Айхан Апти на чук, който хвърли уреда на 67.29 м, а бронзовият взе Борис Йорданов с 62.75 м. Шампион е Йозкан Балтаджъ (Турция) със 71.92 м.

Денис Димитров финишира трети в силната серия на 100 м с 10.40 сек. (вятър +2.2) и спечели бронзовия медал. Първи стана Джак Али Харви (Турция) с 10.11, а втори Янис Нифантопулос (Гърция) с 10.22.

Георги Иванов е 4-и на гюле с 18.90 м, а Даниел Анков е на същата позиция в дисциплината скок дължина със 7.49 м (0.0).

Утре шампионатът продължава, като с най-голям интерес очакваме скоковете на Мирела Демирева, която ще гони заветните 194 см – норматив за световното в Лондон.

Състезанието е квалификация и за Мача на гигантите – среща на едни от най-силните атлетически нации в света на 9 септември в Анже, Франция, където Асоциацията на балканските атлетически федерации (АБАФ) ще участва със сборен отбор.

Източник: bgathletic.com/