© Илиан Телкеджиев, lap.bg

Така Митко остана на около 8 секунди от норматива за Европейското първенство в зала в Глазгоу, Шотландия (1-3 март 2019 г.) - 7:58.61 мин. Той ще се опита да го покрие още следващия уикенд, когато е Националният шампионат на закрито за мъже и жени.

"Днес беше едно наистина тежко бягане за мен, сподели в социалната мрежа след състезанието Спортист №1 на Мездра. Знам, че съм подготвен за много по-силен резултат от този. Искам специално да благодаря на всички, които ме подкрепиха в залата. Бяхте уникални!".

Другият представител на Спортен клуб Атлет в тази дисциплина - 16-годишният благоевградчанин Мартин Балабанов, който преди седмица стана шампион на 3000 м при юношите под 18 г. (9:37.05 мин., PB), не завърши бягането във втората серия при юношите старша.

През първия ден от шампионата той финишира девети от 29 участници на 1500 м с време 4:26.02 мин. - само на 1.88 секунди от негово лично постижение (PB) в тази дисциплина (4:24.14 мин.).

Междувременно единствената представителка на мездренския клуб при девойките старша възраст - Дева-Мария Драгиева, се нареди осма на 400 м. 18-годишната берковчанка спря хронометъра на 63.63 секунди. В другата дисциплина, в която стартира - 800 м, Дева-Мария Драгиева не завърши.

Снимки: Илиан Телкеджиев, lap.bg