© Тони Тончев, bgathletic.com

Така Дева-Мария остана на 9.63 сек. от медалите в тази дисциплина. Шампионка в бягането на две обиколки при девойките старша стана представителката на "Евър" (Варна) Силвия Георгиева с 2:13.95 мин.

Ден по-рано Драгиева финишира осма във финала на 400 м с 61.04 сек., а в сериите записа още по-добро време - 59.98 сек.

Другият представител на мездренския клуб - Иван Драгановски, се класира на 15-о място от 28 стартирали състезатели на 800 м при юношите старша въраст. Той спря хронометъра на 2:07.00 мин., което е само с 55 стотни от секундата по-слабо от неговия върхов резултат в тази дисциплина на открито - 2:06.45 мин., регистриран преди три седмици на Националния шампионат за младша възраст. Титлата на 800 м при юношите старша спечели Мартин Проданов ("Актив 2013" - Пловдив) с 1:51.73 мин.

В другата дисциплина, в която участва - 1500 м, Иван Драгановски, за чиято подготовка се грижи треньорът Дилян Маринов, завърши на 12-о място с време 4:35.18 мин.

Извън класирането на 800 м и на 1500 м при юношите стартира още един мездренски атлет - 21-годишният Александър Колов.

Междувременно Митко Ценов, който наскоро покри норматива на 3000 м стипълчейз за Европейския шампионат за мъже и жени през месец август в Берлин, стартира извън класирането на 5000 м. В тренировъчно темпо 25-годишният възпитаник на треньора Йоло Николов пробяга дистанцията за 14:25.74 мин., което на практика е покрит норматив в тази дисциплина за Балканиадата в Стара Загора на 20 и 21 юли. Стандартът на 5 км за участие на първенството на полуострова е 15:33.60 мин.

На 1 юли Митко Ценов ще стартира в своята коронна дисциплина 3000 м сипълчейз на силния международен турнир Мемориал "Ищван Гюлай" - Hungarian Athletics Grand Prix, от престижната серия на Европейската федерация по лека атлетика Classic Permit Meetings, който ще се проведе в Се́кешфехервар, Унгария.