© bgathletic.com

Най-напред Митко Ценов триумфира в своята коронна дисциплина 3000 м стипълчейз. Той поведе още в самото начало, постепенно натрупа солиден аванс пред останалите състезатели и с лекота финишира пръв с време 8:55.59 мин. Втори - на 35.69 сек., се нареди неговият съотборник Иво Балабанов.

Ден по-късно 7-кратният Спортист №1 на Мездра бе най-бърз и на 800 м. Митко проведе перфектно тактическо бягане, в което изненада със силен финален спринт сочения за фаворит в дисциплината Николай Първанов (Орхание - Ботевград) и спечели втората си титла с постижение 1:52.68 мин. Спасимир Делибашев остана шести с 1:57.36 мин. На 1500 м Спасимир отново зае шесто място с време 3:58.08 мин.

Третият златен медал за Атлет (Мездра) донесе Йоло Николов, който надделя в оспорвана битка за първото място в бягането на 5000 м. 33-годишният състезател пробяга дистанцията за 15:06.34 мин., изпреварвайки само с 6 стотни от секундата 7 години по-младия от него Стоян Владков (Дунав - Русе) и със 7 стотни бившия си възпитаник Иван Попов (Берое - Стара Загора).

Две отличия - сребърно и бронзово, добави в актива на Атлет (Мездра) Милица Мирчева. Родената в Добрич 23-годишна състезателка финишира втора на 5000 м с време 17:29.83 мин., само на 1.58 сек. след шампионката Диляна Минкина (СКЛА Цвети Кирилова), а на 1500 м се класира трета с 4:42.44 мин.

Със завоюваните 6 отличия Атлет (Мездра) се нареди пети в неофициалното класиране по медали в шампионата, непосредствено след КЛАСА, Тракия 96 (Пловдив), Берое (Стара Загора) и Академик (София).