Спортист №1 на Мездра Митко Ценов стана шампион на България на 1500 м. Състезателят на Спортен клуб „Атлет”, който на 13 юни навърши 23 години, бе най-бърз в бягането на Националния шампионата за мъже и спечели безапелационно златния медал пред погледа на министъра на младежта и спорта Красен Кралев с време от 3:50.98 мин.

Втори финишира бившият състезател на треньора Йоло Николов Сава Тодоров, който в момента се състезава за Дунав (Русе), с 3:55.15 мин, а трети е юношата Спасимир Делибашев от Тракия (Пловдив) с 3:57.00 мин.

Митко е републикански шампион в тази дисциплина за втора поредна година. Миналата година той пробяга дистанцията за 3:44.17 мин.

Националните първенства за мъже и жени и за момичета и момчета под 16 г. се провеждат днес и утре на Националния стадион „Васил Левски” в столицата. Ценов няма да бяга в своята коронна дисциплина - 3000 м стипълчейз, но утре ще стартира на 5000 м.