Монтанчани взеха първия гейм с категоричното 25:17. Във втория бяха догонващи в резултата, но го затвориха на 21 т. В третата част домакините използваха контузията на разпределителя Любомир Агонцев и стигнаха до успех, след отлично включване на новото си попълнение от Уганда Окелло Дауди. В четвъртия гейм гостите демонстрира класата си, направи разлика от 15:7, за да спечелят с 25:19. Трима състезатели на Монтана Златко Кьосев, Иван Латунов и Александър Симеонов завършиха мача с по 14 точки. При дебюта си за Марек диагонала Окелло Дауди се отчете със 17 точки, с които стана топ-реализатор на двубоя.

Марек (Дупница) – Монтана (17:25, 21:25, 25:22, 19:25)

Марек: Светослав Станков 1, Окелло Дауди 17, Станислав Величков 6, Ангел Велков 7, Венцислав Трифонов 12, Борислав Апостолов 9 (Димитров 2, Дулчев, Колев-либеро 1, МихайловХристо-либеро). Треньор: Найден Найденов
Монтана: Златко Кьосев 14, Иван Латунов 14, Александър Симеонов 14, Любомир Агонцев 2, Минчо Минчев 13, Николай Къртев 8 (Георги Михалев, Делчо Раев, Добромир Иванов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.
Съдии: Иван Митев, Иван Георгиев.

Спортна зала в Дупница: 500 зрители.