Мачът започна с опасен удар на Тони Тасев, преминал над вратата на Николай Михайлов. Малко след това центриране на Тасев отдясно застрашително се насочи към мрежата на Левски, но стражът на гостите се намеси и изби в ъглов удар. В 9-та минута играта принудително напусна заради контузия капитанът на монтанци Иван Михов. В 28-та минута Орлин Старокин подаде на Станислав Иванов, той намери непокрит в пеналта Стайн Стиерингс и нидерландецът простреля вратаря Марин Орлинов. В 41-ата минута Тасев центрира отдясно в наказателното поле, там Николай Минков овладя топката с гърди и отправи изстрел, но Михайлов спаси. Минута по-късно Преслав И. Петров сгреши и Паулиньо с техничен удар удвои преднината на Левски.

Веднага след почивката Спиерингс направи резултата класически с далечен удар по земя. Разгромът бе оформен в 67-та минута, когато резервата Ивайло Найденов стреля от дъгата на наказателното поле, топката излъга Орлинов и влетя за четвърти път във вратата му. След гола привържениците на Монтана си тръгнаха от стадиона.

Монтана – Левски (София) 0:4

Монтана: 1. Марин Орлинов, 25. Александър Башлиев, 3. Иван Михов-кап. (9-Преслав М. Петров), 24. Преслав И. Петров (46-Валери Христов), 13. Йордан Йорданов, 20. Димитър Илиев, 21. Борислав Балджийски, 8. Тони Тасев, 16. Николай Цветков (56-Янко Ангелов), 11. Николай Минков (47-Ивелин Илиев), 23. Сергей Георгиев (56-Росен Кръстев). Треньор: Никола Спасов.

Левски: 13. Николай Михайлов, 3. Живко Атанасов, 6. Ивайло Найденов, 7. Паулиньо (87-Насиру Мохамед), 11. Здравко Димитров (77-Марин Петков), 14. Матео Стаматов (77-Деян Иванов), 28. Тома Даске, 40. Стайн Спиерингс, 66. Орлин Старокин, 77. Илия Юруков (66-Илия Димитров), 99. Станислав Иванов (87-Мартин Петков). Треньор: Георги Тодоров.

Голмайстори: 0:1 Стайн Спиерингс (28), 0:2 Паулиньо (41), 0:3 Стайн Спиерингс (47), 0:4 Ивайло Найденов (67).

Главен съдия: Драгомир Драганов.

Асистенти: Мирослав Иванов, Красимир Атанасов.

Жълти картони: Преслав М. Петров, Йордан Йорданов, Росен Кръстев (Монтана); Стайн Спиерингс (Левски).

Стадион: „Огоста”-1500 зрители.