Още при първата си по-сериозна атака гостите можеха да открият резултата. В 17-ата минута защитникът Стефан Цонков засече центриране от фаул на Иван Коконов, но изпрати топката в напречната греда. 20-минути по-късно късметът отново покри столичани. Тогава Коконов получи топката на границата на наказателното поле, но силният му шут се отби от напречната греда, топката попадна у Сергей Георгиев и той с глава я изпрати в мрежата, но страничният съдия Йордан Петров маркира засада, като ситуацията беше много дискусионна. В добавеното време отново Коконов можеше да вкара, но вратарят скъси ъгъла и изби.

Краткотрайният натиск на Царско село след почивката даде резултат. В 58-ата минута след изпълнение на корнер вратарят Ивайло Василев не успя да боксира добре топката, тя попадна у Георги Минчев и той я изпрати във вратата за 1:0.

Монтана реагира мигновено, натика съперника в неговата половина, но чак в 82-ата минута успя да изравни. Иван Коконов центрира отляво, Сергей Георгиев стреля, топката се отби от тялото на защитник и попадна у Кристиян Димитров, който намери непокрит Атанас Илиев и централният нападател на Монтана не сгреши за 1:1. Малко след това отново Илиев стреля с глава, но покрай вратата.

Царско село - Монтана 1:1

Царско село: Филип Димитров, Марио Петков, Тейнур Марем, Димитър Руйчев, Георги Хашев, Димитър Петков, Антонио Георгиев, Георги Минчев (90+3 мин. Георги Радев), Павел Петков, Божидар Кацаров (86 мин. Китан Василев), Светослав Диков - кап. Треньор: Веселин Великов.

Монтана: Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов - кап., Стефан Цонков (65 мин. Тодор Колев), Кристиан Димитров, Владимир Айтов (59 мин. Атанас Илиев), Иван Коконов, Саргис Шахинян (68 мин. Йордан Йорданов), Тони Тасев, Борислав Балджийски, Сергей Георгиев. Треньор: Ферарио Спасов.

Голмайстори: 1:0 Георги Минчев (58), 1:1 Атанас Илиев (82).

Главен съдия: Валентин Железов.

Асистенти: Йордан Петров, Светослав Енчев.

Жълти картони: Георги Хашев, Георги Минчев (Царско село); Сергей Георгиев, Тони Тасев, Борислав Балджийски (Монтана).

Червен картон: Георги Хашев (Царско село).

Стадион "Царско село” - София: 100 зрители.