Монтанци продължиха да мачкат своя съперник и в 29-та мин. силен шут Георгиев премина над напречната греда, а малко след това защитник на гостите изби пред голлинията удара на Тони Тасев. Единствената възможност за гол за Хебър до почивката се откри пред Йордан Апостолов в 39-та мин., който от 25 метра стреля силно, но вратаря Васил Симеонов изби в корнер.

Превъзходството на Монтана продължи и през второто полувреме. В 52-та мин. Владимир Айтов комбинира със Стефан Цонков, но последният стреля високо над вратата. Три минути по-късно Сергей Георгиев бе оставен непокрит в наказателното поле и с топовен шут изпрати топката под гредата. Малко след това Тасев, а след него и Николай Цветков-Демона пропуснаха да покачат. Така се стигна до 75-та мин., когато резервата Октай Хамдиев засече с глава центриране от корнер и намали. До края на мача гостите се хвърлиха да изравняват, но така и не създадоха друга опасна ситуация за втори гол.

Монтана – Хебър (Пазарджик) 2:1

Монтана: Васил Симеонов, Владимир Айтов, Иван Михов-кап., Преслав Петров, Стефан Цонков, Димитър Илиев, Сергей Георгиев, Стефан Каменов (56-Йордан Йорданов), Атанас Илиев, Николай Цветков (79-Борислав Балджийски), Тони Тасев (87-Николай Минков). Треньор: Мирослав Митев.

Хебър: Александър Любенов, Андриан Краев (64-Георги Каракашев), Веселин Марчев (46-Октай Хамдиев), Даниел Пехливанов, Димитър Везалов, Георги Стоичков, Янко Ангелов-кап., Божидар Васев, Йордан Апостолов (57-Георги Андонов), Томислав Папазов, Тодор Чаворски. Треньор: Николай Митов.

Голмайстори: 1:0 Атанас Илиев (15), 2:0 Сергей Георгиев (55), 2:1 Октай Хамдиев (75).

Главен съдия: Георги Иванов.