Домакините започнаха добре мача и водеха почти през цялото време, но в края на първата част допуснаха много неточности, от които съперникът им се възползва. След това двата отбора си размениха по един гейм. В четвъртия гостите поведоха, но след силна серия от 6:0 монтанчани обърнаха резултата в своя полза и затвориха гейма на 18. В тайбрека пазарджиклии започнаха ударно до 6:0. След това възпитаниците на треньора Даниел Пеев намалиха грешките и изравниха 12:12, за да стигнат и до пълен обрат 15-13.

Героят за Монтана Максим Сапожков бе над всички в мача с 25 точки, от които 7 аса и 1 блокада. Националът Стефан Чавдаров сеотличи с 15 т. (1 ас, 6 блокади). За Хебър Брадли Гънтър бе най-полезен с 24 т. (3 аса, 2 блокади), Александар Ляфтов се отчете с 16 точки (4 аса, 2 блокади).

Решителният трети двубой, който трябва да определи финаалиста ще се изиграе на 8 април, четвъртък, от 19:00 часа в зала „Васил Левски“ в Пазарджик. Той ще бъде предаван пряко по Диама спорт 2.

Монтана – Хебър (Пазарджик) 3:2 (23-25, 25-23, 14-25, 25-18, 15-13)

Монтана: Радослав Попов-кап. 17, Максим Сапожков 25, Георги Елчинов 6, Тодор Костов 8, Стефан Чавдаров 5, Максим Крескин 3 (Златан Йорданов 4, Димитър Калчев 2, Любослав Симеонов, Виктор Костадинов, Мартин Божилов-либеро, Методи Методиев-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Хебър: Теодор Тодоров 13, Тодор Алексиев-кап. 8, Любомир Агонцев 2, Александър Ляфтов 16, Брадли Гънтър 24, Николай Къртев 7 (Мартин Симеонов 2, Спас Байрев, Пламен Шекерджиев, Стефан Иванов, Иван Латунов, Петър Каракашев-либеро). Треньор: Александър Попов.

Съдии: Ивайло Иванов, Константин Йовчев.

Зала: „Младост“-без публика.