Срещата започна равностойно, но след това домакините упражниха натиск и в 11-та мин. удар на Стефан Христов срещна дясната греда.

Две минути по-късно Росен Кръстев-Роко преодоля вратаря Стефано Кунчев, но точно преди да шутира бе спънат от Иван Харизанов и главният съдия Николай Малджански отсъди дузпа.

От бялата точка Владимир Айтов бе точен. В 18-та мин. Айтов изведе Христов сам срещу вратаря, но той стреля в аут. В края на полувремето Кръстев пропусна да удвои.

След почивката гол на влезлият като резерва Атанас Смилков бе отменен заради засада. Добро включване направиха юношите Мартин Петков, Алекс Тодоров и Георги Манолиу.

В 88-та мин. бърза атака завърши с втори гол за Монтана, дело на Владислав Цеков-Каската, който през пролетния полусезон игра като преотстъпен в Спортист. При удара му топката рикошира в тялото на защитник и спря в мрежата. Младежкият национал на домакините Стефан Каменов пропусна двубоя заради контузия.

Монтана – Спортист (Своге) 2:0

Монтана: 1.Марио Кирев (60-30.Мартин Петков), 2.Валери Христов, 3.Иван Михов-кап. (46-13.Йордан Йорданов), 14.Димитър Буров (46-33.Атанас Смилков), 4.Даниел Стоянов (70-25.Александър Башлиев), 26.Стоян Предев, 18.Николай Николов, 10.Владимир Айтов, 19.Росен Кръстев (46-9.Владимир Цеков), 10.Атанас Карачоров (70-8.Алекс Тодоров), 11.Стефан Христов (70-20.Георги Манолиу). Треньор: Светлан Кондев.

Спортист: 1.Стефано Кунчев, 3.Борислав Стойчев-кап., 4.Иван Харизанов (62-14.Стивън Славков), 13.Кирил Янакиев, 11.Мартин Сандев, 18.Деян Христов, 21.Ивайло Михайлов (62-20.Русимов), 5.Владимир Сиромахов, 10.Йордан Тодоров, 8.Кирил Кирилов, 19.Ивайло Христов. Треньор: Борислав Кьосев.

Голмайстори: 1:0 Владимир Айтов (13-дузпа), 2:0 Владислав Цеков (88).

Главен съдия: Николай Малджански.

Асистенти: Николай Михайлов, Калин Кузманов.

Стадион: „Огоста“ - 100 зрители.