Гостите от Варна бяха по-активният тим в началото на мача и в 13-та минута удар с глава на Жозе Гомеш бе майсторски спасен от вратаря Благой Макенджиев. Монтанци постепенно изравниха темпото и в 19-та минута Тони Тасев от фаул изпрати топката в напречната греда. Последваха нови силни минути за „моряците“ и в 35-та минута шут на Илиан Илиев премина покрай вратата. До почивката на два пъти Тасев пропусна да се разпише.

Второто полувреме започна равностойно, а първата опасност отново бе пред вратата на домакините. В 59-та минута Вилела засече центриране от ляво на Цветомир Панов, но стреля в аут. Малко след това отново той би над вратата. Монтана поведе в 66-та минута, когато след изпълнение на корнер Раян Сенхаджи се оказа на точното място и отблизо изпрати топката в мрежата.

Десет минути по-късно обаче Черно море изравни. След едно разбъркване в наказателното поле на домакините Жозе Гомеш бе оставен непокрит и с удар по земя направи Макенджиев безпомощен. До края на мача ново попадение не падна.

Монтана – Черно море (Варна) 1:1

Монтана: 12.Благой Макенджиев, 25.Александър Башлиев, 4.Радослав Терзиев, 24.Давид Кики, 33.Стефан Цонков, 5.Раян Сенхаджи, 22.Стефан Каменов, 10.Владомир Айтов (72-13.Йордан Йорданов), 8.Тони Тасев-кап. (90-7.Димитър Законов), 6.Янко Ангелов, 11.Николай Минков (90+2-26.Стоян Предев). Треньор: Атанас Атанасов.

Черно море: 22.Георги Георгиев, 27.Даниел Димов-кап., 28.Влатко Дробаров, 2.Цветомир Панов, 6.Виктор Попов, 77.Стефан Велев (68-9.Исмаил Иса), 71.Васил Панайотов, 10.Илиан Илиев (89-28.Пабло Гарсия), 20Жезе Гомеш, 72.Родригго, 7.Вилела (79-17.Велислав Василев). Треньор: Илиан Илиев.

Голмайстори: 1:0 Раян Сенхаджи (66), 1:1 Жозе Гомеш (71).

Главен съдия: Ивайло Стоянов.

Асистенти: Мирослав Иванов, Иво Колев.

Жълти картони: Стефан Каменов, Йордан Йорданов (Монтана); Даниел Димов, Цветомир Панов, Илиан Илиев, Жозе Гомеш, Родриго (Черно море).

Стадион: „Огоста” - без публика.