Възпитаниците на треньора Даниел Пеев започнаха ударно и взеха сравнително лесно първите два гейма. Интрига имаше в третия, в който гостите водеха през цялото време и въпреки финалния щурм на съперника стигнаха до успех с 25:23. В четвъртата част Монтана игра по-добре и я затвори с 25:22.
Поредният си страхотен мач изигра националния разпределител Любомир Агонцев, който записа 4 точки и получи статистическа оценка 7,3. Със 17 най-резултатен за домакините бе Александър Симеонов. Златко Кьосев и Минчо Минчев се отчете с по 16 точки за успеха на монтанския тим. С 18 точки Жулиен Георгиев от Добруджа стана топ-реализатор на срещата.

Монтана – Добруджа 3:1 (25:18, 25:19, 23:25, 25:22)

Монтана: Любомир Агонцев 4, Минчо Минчев 16, Александър Симеонов 17, Златко Кьосев 16, Николай Къртев 15, Борис Наков 8 (Георги Мехалев, Добромир Иванов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.
Добруджа: Денимир Димитров 1, Жулиен Георгиев 18, Трифон Лапков 16, Димитър Маринков 8, Алекс Грозданов 9, Илия Петков 1 (Светослав Арнаудов 5, Христо Енков 2, Мартин Мечкаров 1, Христо Христов-либеро, Николай Тодоров-либеро). Треньор: Мирослав Живков.