Монтана започна по-активно и в 24-та мин. откри резултата. Димитър Буров намери Стефан Христов вдясно в пеналта, той без забавяне комбинира с Николай Николов и завърналият се отново в родния си клуб полузащитник изпрати топката в мрежата. Малко след това отново Николов засече с глава, но над вратата. Три минути преди почивката Стефан Христов се освободи майсторски от защитник на гостите, но вратарят Георги Николов спаси силния му удар.

На полувремето старши треньорът на Монтана Светлан Кондев направи почти пълна смяна, като на терена останаха единствено голмайсторът Николай Николов и Атанас Карачоров. Домакините продължиха да владеят инициативата и в 69-та мин. 17-годишният Румен Георгиев-Джако със силен шут от границата на наказателното поле направи 2:0. Две минути по-късно красив гол вкара от дъгата на наказателното поле и Владислав Цеков-Каската, а след още две и Росен Кръстев-Роко се разписа с ефектен удар от дистанция. В 80-та мин. резултатът набъбна на 5:0, след като Цеков напредна по левия фланг и пусна топката покрай вратаря.

Монтана – Дреновец 5:0

Монтана: 30.Мартин Петков, 21.Александър Башлиев, 3.Иван Михов-кап., 14.Димитър Буров, 13.Йордан Йорданов, 18.Николай Николов, 15.Атанас Карачоров, 22.Стефан Каменов, 99.Стефан Христов, 17.Фидил Идрисс, 7.Крис Гади. (46-12.Петър Петров, 4.Даниел Стоянов, 2.Стоян Предев, 8.Алекс Тодоров, 6.Георги Манолиу, 11.Аспарух Смилков, 9.Румен Георгиев, 19.Росен Кръстев, 20.Владимир Цеков). Треньор: Светлан Кондев.

Дреновец: 1.Георги Николов, 17.Християн Илиев, 25.Янек Кирилов, 9.Александър Веселинов-кап., 16.Боби Симеонов, 12.Борис Георгиев, 7.Любомир Веселов, 18.Георги Тодоров, 8.Ивайло Андреев, 19.Емилиян Ивов, 14.Гълъб Герасимов (3.Людмил Иванов, 11.Пламен Ненов, 21.Денис Пепелярски, 20.Мартин Мартинов, 23.Александър Кирилов, 10.Денис Димитров). Ст. треньор: Александър Петров.

Голмайстори: 1:0 Николай Николов (24), 2:0 Румен Георгиев (69), 3:0 Владислав Цеков (71), 4:0 Росен Кръстев (73), 5:0 Владислав Цеков (80).

Главен съдия: Николай Малджански.

Асистенти: Николай Михайлов, Георги Славчев.

Стадион: „Огоста“ - 200 зрители.