В 47-ата минута силен шут на Сергей Георгиев бе спасен от вратаря Петър Петров, а две минути по-късно отново Георгиев стреля над вратата. В 75-та минута Тонислав Йорданов вкара втори гол за Литекс, а две минути преди края на мача оформи и крайния резултат от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Стефан Цонков.

За двубоя на стадиона в "града на люляците" старши треньорът на Монтана Владимир Иванов-Фугата бе дал почивка на 10 основни футболисти и даде шанс за изява на 6 момчета от Детско-юношеската школа на клуба.

Литекс (Ловеч) - Монтана 1921 3:0 (1:0)

Литекс: Петър Л. Петров, Иван Иванов (84-Радослав Живков), Денислав Мицков, Пламен Николов (кап.), Петко Ганев, Галин Минков, Илиян Капитанов, Иван Митрев, Александър Аспарухов (80-Петър Д. Петров), Тонислав Йорданов, Георги Иванов (90+1-Джулио Чарлов). Треньор: Живко Желев.

Монтана 1921 : Марин Орлинов, Иван Калайджийски, Стефан Цонков, Преслав Петров, Владимир Айтов, Йордан Йорданов, Кристиян Апостолов (56-Пиер Пиеров), Стефан Каменов, Мирослав Антонов - кап. (69-Владислав Цеков), Сергей Георгиев (77-Румен Георгиев), Борислав Дамянов. Треньор: Владимир Иванов.

Голмайстори: 1:0 Петко Ганев (14), 2:0 Томислав Йорданов (75), 3:0 Томислав Йорданов (88-дузпа).

Главен съдия: Иван Пенчев.

Асистенти: Стефан Делчев, Янко Чакъров.
Жълти картони: Иван Иванов (Литекс); Марин Орлинов, Владимир Айтов (Монтана).

Градски стадион - Ловеч: 100 зрители.