Резултатът откри още в 8-ата минута Пресиан Цвятков, засичайки с глава центриране от дясно на Борислав Дамянов. Малко след това Светлин Димитров изведе Мартин Пламенов на празна врата и той покачи на 2:0. В 36-ата минута Гроздан Иванов с удар от 30-на метра прехвърли вратаря на Нефтохимик, изпращайки топката под гредата за 3:0. Монтанци продължиха да атакуват и в 43-ата минута Мартин Пламенов центрира от дясно, а Пресиан Цвятков се разписа елегантно с глава за 4:0.

Между 62-ата и 67-ата минути гостите от Бургас върнаха два гола, а малко след това Монтана остана с 10 души на терена, след като Гроздан Иванов получи втори жълт и червен картон.

Макар и в намален състав, домакините натиснаха и в 78-ата минута централният защитник Алекс Асенов бе спънат в наказателното поле на Нефтохимик, а Мартин Пламенов вкара отсъдената дузпа за крайното 5:2.