Воденият от треньора Владимир Иванов-Фугата български тим започна ударно и още във 2-ата мин. Тони Тасев се разписа с удар от границата на пеналта за 0:1. Домакините изравниха в 40-ата мин. след двойно разиграване в пеналта на Васил Симеонов.

Пет минути след почивката Монтана отново поведе. Николай Минков центрира от корнер и универсалният защитник Владимир Айтов засече с глава в мрежата за 1:2. Футболистите на Академия Пандев отново се върнаха в мача с нов изравнителен гол в 74-ата мин. Монтанци стигнаха до успеха в последната, 90-ата мин. Вкара го юношата на клуба Пиер Пиеров след асистенция на Атанас Илиев.

Монтана 1921: Васил Симеонов, Валери Христов, Иван Михов-кап., Преслав Петров, Костадин Гаджалов, Владимр Айтов, Борислав Дамянов, Николай Минков, Мирослав Антонов, Николай Цветков, Тони Тасев (Марин Орлинов, Иван Калайджийски, Галин Ташев, Йордан Йорданов, Стефан Каменов, Кристиян Апостолов, Пиер Пиеров, Владислав Мисяк, Атанас Илиев, Владислав Цеков). Треньор: Владимир Иванов.