След почивката монтанчанки намалиха грешките и дори успяха да спечелят последната четвърт – 20-17. С 24 точки Христина Иванова бе най-резултатна за Монтана, Санта Ококуте-Балкойене също се представи на добро ниво и завърши мача с 18 т.

Двубоят с АРТ Баскет бе втори за българския тим в Сърбия. В първия те разгромиха ЖКК Кралево с 81:58. Отборът се завърна у дома и ще продължи подготовката си в зала „Младост“. В края на следващата седмица Монтана ще гостува в Гърция за две контролни срещи на ПАОК (Солун).

Монтана: Габриела Ангелова 4, Санта Ококуте-Балкойене 18, Марая Кинг 4, Димана Макариева-кап. 6, Христина Иванова 24 (Йоана Иванова 2, Габриела Николова, Кристиана Борисова). Треньор: Мануел Марков.