Домакините започнаха агресивно и още в 8-та мин. Владимир Айтов засече с глава центриране от корнер, но изпрати топката в гредата. Осем по-късно те подцениха една ситуация, при която Юсеин Касов бе изведен сам срещу вратаря, но Ферди Мюмюнов спаси. Натискът на Монтана даде резултат в 26-та мин., когато Идрисс Фудил навлезе в наказателното поле и стреля, вратарят изби, но при добавката Мехди Уамри не му остави никакъв шанс. В края на полувремето Владислав Цеков-Каската пробва с далечен шут да удвои, но Славков внимаваше.

Второто полувреме започна с натиск на домакините и пропуск на Айтов. В 58-та мин. пък Пламен Цончев изпусна останал сам срещу вратаря. До края на мача футболистите на Монтана не допуснаха съперника си в близост до наказателното поле, а в атака изпуснаха на няколко пъти от изгодни ситуации. С успеха си те се изкачиха на 11-то място във временното класиране с актив от 16 точки.

Монтана - Ботев II (Пловдив) 1:0

Монтана: 1.Ферди Мюмюнов, 21.Александър Башлиев, 33.Стефан Цонков, 14.Димитър Буров, 10.Владимир Айтов, 22.Стефан Каменов, 7.Лиандро Мартис, 13.Йордан Йорданов-кап., 20.Владислав Цеков (56-15.Атанас Карачоров), 17.Идрисс Фудил (80-18.Николай Николов), 24.Мехди Уамри (88-19.Росен Кръстев). Треньор: Светлан Кондев.

Ботев II: 84.Християн Славков, 5.Станислав Работов, 15.Атанас Чернев, 3.Мартин Христов, 27.Димитър Балинов-кап., 16.Димитър Пройчев, 71.Петър Вуцов (69-18.Георги Трифонов), 20.Пламен Цончев (59-77.Стефан Попов), 7.Благовест Данчев, 10.Никола Гелин (59-23.Даниел Гичев), 29.Юсеин Касов (82-26.Габриел Земярски). Треньор: Стефан Стоянов.

Голмайстор: Мехди Уамри (26).

Главен съдия: Геро Писков.

Асистенти: Георги Великов, Дарин Иванов.

Жълти картони: Владимир Айтов, Стефан Цонков (Монтана); Петър Вуцов, Юсеин Касов, Габриел Земярски (Ботев).

Стадион: „Огоста”-без публика.