Монтанци си осигуриха комфортен аванс с две бързи попадения на Цеков, които са първи за него за родния му клуб. В 12-та мин. той засече с глава центриране от ляво на Лиандро Мартис и изпрати топката в далечния ъгъл на вратаря. Шест минути по-късно пък се възползва от далечен пас на Владимир Айтов, надбяга двама защитници на Спортист и от малък ъгъл не остави никакъв шанс на Ивайло Василев.

Второто полувреме започна с натиск на домакините. Бърза контраатака на гостите пък завърши със слаб удар на Уамари. В 68-та мин. преднината на Монтана стана класическа. Тогава влезлият като резерва Атанас Карачоров проби отдясно и намери непокрит в наказателното поле Мехди Уамри, който си спря топката, обърна се и я изпрати за трети път в мрежата. 22-годишният френски нападател се разписа и в 89-та мин., но попадението му не бе зачетено заради спорна засада. В третата минута на добавеното време с далечен шут Галин Ташев свари неподготвен вратаря Ферди Мюмюнов и направи загубата на отбора си малко по-почетна.

Спортист (Своге) – Монтана 1:3

Спортист: 1.Ивайло Василев, 7.Мартин Сандов, 19.Богомил Богомилив, 3.Борислав Стойчев-кап. (56-14.Стивън Славков), 17.Галин Ташев, 8.Радослав Василев (46-88.Владимир Сиромахов), 20.Илия Русинов, 13.Кирил Янакиев (73-11.Ивайло Христов), 21.Ивайло Михайлов, 22.Даудет Ндонгала (64-6.Стефан Стефанов), 18.Деян Христов (73-15.Димитър Алексиев). Треньор: Борислав Кьосев.

Монтана: 1.Ферди Мюмюнов, 21.Александър Башлиев, 33.Стефан Цонков, 14.Димитър Буров, 10.Владимир Айтов, 22.Стефан Каменов, 7.Лиандро Мартис (80-9.Румен Георгиев), 13.Йордан Йорданов-кап., 20.Владислав Цеков (65-15.Атанас Карачоров), 17.Идрисс Фудил (65-18.Николай Николов), 24.Мехди Уамри (89-19.Росен Кръстев). Треньор: Светлан Кондев. Треньор: Светлан Кондев.

Голмайстори: 0:1 Владислав Цеков (10), 0:2 0:2 Владислав Цеков (18), 0:3 Мехди Уамри (69), 1:3 Галин Ташев (90+3).

Главен съдия: Димо Димов.

Асистенти: Петър Балтов, Станимир Трифонов.

Жълти картони: Радослав Василев, Даудет Ндонгала (Спортист); Александър Башлиев, Йордан Йорданов, Идрисс Фудил, Румен Георгиев (Монтана).

Стадион: „Чавдар Цветков”-100 зрители.