Още в средата на първото полувреме македонският наставник на монтанци Стевица Кузмановски замени принудително Стивън Петков. Секунди по-рано юношата на Левски вкара красив гол с глава, с който изравни резултата.

Водени от новия си старши треньор Иван Колев, тимът на гостите поведе в 21-ата мин., когато Матиас Курьор се възползва от подарък на централния защитник Иван Михов и не остави никакъв шанс на вратаря Ивайло Василев. Горнооряховските "железничарите” започнаха силно след почивката и чрез Курьор (50), Рахави Кифуети (60) и Димо Атанасов (71) си осигуриха комфортна преднина от три гола.

Осем минути преди края на мача бразилският нападател на Монтана Данило Соуса Монис-Бала засече с глава центриране от ляво на Христос Контохристос и направи загубата на отбора си по-почетна.

Монтана - Локомотив (Горна Оряховица) 2:4

Монтана: 33. Ивайло Василев, 23. Гийерме да Соуса-Шоко, 3. Иван Михов (кап.), 14., 6. Тихомир Трифонов, 21. Иван Иванов, 7. Даниел Генов (56-4. Данило Соуса Монис-Бала), 20. Николай Чипев, 16. Стивън Петков (36-9. Атанас Илиев), 10. Петър Атанасов (66-24. Фернандо да Силва), 22. Сергей Георгиев. Треньор: Стевица Кузмановски.

Локомотив (ГО): 91. Николай Банков, 8. Милен Желев, 5. Мартин Кавдански, 37. Венцислав Керчев, 6. Атанас Фиданин (кап.), 4. Николай Христов (75-88. Йордан Апостолов), 27. Игор Джоман, 7. Симеон Мечев, 14. Манимбу Рахави Кифуети (67-30. Димо Атанасов), 19. Матиас Курьор, 18. Цветан Генков (87-77. Любомир Генчев). Треньор: Иван Колев.

Голмайстори: 0:1 Матиас Курьор (21), 1:1 Стивън Петков (35), 1:2 Матиас Курьор (50), 1:3 Рахави Кифуети (60), 1:4 Димо Атанасов (71), 2:4 Данило Соуса Монис-Бала (82).

Главен съдия: Владимир Вълков.

Помощници: Георги Калудов, Тони Пандарски.

Допълнителни асистенти: Тихомир Алексов, Мартин Стоименов.

Жълти картони: Даниел Генов, Сергей Георгиев (Монтана); Венцислав Керчев, Матиас Курьор (Локомотив).