Монтанци тръгнаха в атака веднага след началния съдийски сигнал и създадоха няколко опасни ситуации за гол, при една от които Балджийски откри резултата в 14-та мин. В 22-та мин. гостите изравниха чрез Милен Танев, който се разписа с удар в далечния ъгъл на Васил Симеонов. Пет минути по-късно Монтана си върна водачеството. Балджийски центрира от корнер и Владимир Айтов засече с глава на близката греда. Малко преди двата отбора да се оттеглят на почивка Атанас Илиев покачи, след като засече с глава центриране от ляво на Сергей Георгиев.

Наказателната акция на Монтана продължи и след почивката. В 53-та мин. Балджийски получи топката пред наказателното поле на поморийци, финтира защитник на гостите и останал сам срещу вратаря не сгреши. Малко след като влезе като резерва Мирослав Антонов-Чилика можеше да открие головата си сметка, но стреля в гредата. В 79-та мин. пък Стефан Цонков, който се завърна в игра след операция, пропусна да се разпише на празна врата. В последната минута на редовното време Борислав Балджийски оформи своя хеттрик, а с това и крайния резултат.

Монтана – Поморие 5:1

Монтана: Васил Симеонов, Валери Христов (76-Иван Калайджийски), Иван Михов-кап., Галин Ташев, Стефан Цонков, Димитър Илиев, Тони Тасев (70-Борислав Дамянов), Владимир Айтов, Борислав Балджийски, Атанас Илиев (56-Мирослав Антонов), Сергей Георгиев.Треньор: Владимир Иванов.

Поморие: Димитър Тодоров, Георги Петков-кап., Георги Чукалов, Димитър Законов, Живко Хаджиев, Живко Жеков, Жосое Нтойа, Милен Танев, Тихомир Кънев (46-Бекир Расим), Христо Лемперов (82-Мирослав Коев), Якуб Идризов (69-Живко Илиев). Треньор: Марин Орачев.

Голмайстори:1:0 Борислав Балджийски (14), 1:1 Милен Танев (22), 2:1 Владимир Айтов (22), 3:1 Атанас Илиев (45), 4:1 Борислав Балджийски (53), 5:1 Борислав Балджийски (90).

Главен съдия: Благой Манов.

Асистенти: Георги Георгиев, Станислав Груев.

Жълти картони: Жосое Нтойа (Поморие).

Стадион: „Огоста” - 350 зрители.