Резултатът бе открит в 25-та мин., когато Дани Кики изпълни корнер вляво от вратаря Христо Иванов и Веселин Марчев с глава изпрати топката в мрежата. След почивката футболистите на Монтана изнесоха играта по-напред и направиха няколко добри атаки, при една от които Атанас Илиев изпусна да изравни. Капитанът на Локомотив Мартин Камбуров уби надеждите им поне за точка с втори гол в 83-та мин. Двубоят се игра в истинска зимна обстановка, като в средата на първото полувреме играта бе спряна, за да може работници да почистят затрупаните от сняг линии на терена.

Локомотив (Пловдив) – Монтана 2:0

Локомотив (Пловдив): 16. ЯсинЕл Харуби, 71. Пламен Крумов, 6. Иво Котев, 5. Павел Виданов, 14. Иван Горанов, 23. Мигел Луке (69-27. Димо Бакалов), 19. Димитър Велковски, 10. Веселин Марчев, 37. Ияд Хамуд (46-18. Мартин Райнов), 9. Дани Кики (82-4. Стефан Йевтовски), 11. Мартин Камборов-кап. Треньор: Едуард Ераносян.

Монтана: 1. Христо Иванов-кап., 23. Гийерме да Соуса-Шоко, 3. Иван Михов, 14. Христос Кондохристос, 29. Диарасоуба Бамба, 6. Тихомир Трифонов (70-10. Петър Атанасов), 11. Андреас Васев (81-7. Даниел Генов), 25. Костадин Дяков, 16. Стивън Петков, 8. Георги Коруджиев (58-9. Атанас Илиев), 22. Сергей Георгиев. Треньор: Атанас Джамбазки.

Голмайстори: 1:0 Веселин Марчев (28), 2:0 Мартин Камбуров (83).

Главен съдия: Стефан Апостолов.

Помощници: Иво Колев, Петър Джугански.

Допълнителни асистенти: Георги Димитров, Никола Атанасов.

Жълти картони: Димитър Велковски, Мартин Райнов (Локомотив).

Стадион: Локомотив - 800 зрители.