Бившият нападател на Славия в "А" група Николай Божов се развихри на турнира по футбол на малки врати в Мездра. 38-годишният техничар реализира хеттрик при победата на Локомотив (Мездра) с 6:2 срещу втория тим на Околчица (Моравица) в четвъртфинален двубой от турнира.

Ники Божов изведе „железничарите” напред в резултата още в самото начало на мача с бомбен шут под гредата в стил Боби Чарлтън. Малко по-късно екс плеймейкърът на мездренци Борис Петков покачи на 2:0 с фамозен гол от „една стотинка ъгъл”, а в средата на първото полувреме "железният" бранител Явор Янков си отбеляза автогол за 3:0. Пет минути преди края на първата част бившият футболист и наставник на Локо (Мездра) Николай Нинов върна един гол за 3:1.

След почивката Божов отбеляза още две попадения, с което оформи своя хеттрик и даде сериозна заявка за голмайсторския приз в турнира. До края на срещата Боби Петков се разписа за втори път след асистенция на Ники Божов, а Георги Иванов вкара за моравчани за крайното 6:2.

В другия четвъртфинален двубой днес Феърплей (Мездра) елиминира драматично Миньор (Згориград) с 8:7 след изпълнение на дузпи (в редовното време 2:2). Павел Марков даде комфортна преднина за „честните” през първото полувреме с два безответни гола, но след антракта „чуковете” стигнаха до равенството с попадения на Пламен (Пако) Нитоловски и Ники (Коки) Симеонов.

При изпълнението на дузпите след първите 5 удара равенството се запази - 6:6, като точни за Феърплей бяха Александър Кръстев, Ивайло Цонков, Анатоли Ангелов и Теодор Лазаров, а за Миньор (Згориград) - Владимир Владинов, Даниелв Христов, Тихомир Конорски и Янислав Ангелов. Пропуски от бялата точка направиха Павел Марков (Феърплей) и Иван Томов (Миньор).

Наложи се да бъдат бити по още две дузпи, при които точни за мездренци бяха Георги Петров и Дилян Маринов, докато за згориграждани реализира Ивелин Михайлов, а пропуск направи Славчо Славчев.

Така в първия полуфинал на 19 май (четвъртък) от 18.30 часа съперници ще бъдат Локомотив (Мездра) - Околчица (Моравица) I отбор. В другия полуфинал в петък (20 май) от 17.00 часа за място на финала ще спорят Феърплей и миналогодишният победител в турнира Пчелна майка (Враца).

Финалът е в понеделник (23 май) от 19.30 часа на спортната площадка в мездренската гимназия.