© narodensport.eu

Националният рекордьор на 3000 м стипълчейз Митко Ценов бе най-бърз на 6 км при мъжете. Той пробяга дистанцията за 17:04 мин. Втори - само на 2 секунди след победителя - финишира неговият съотборник Иво Балабанов, а трети завърши Стоян Владков (Дунав - Русе) с време 17:09 мин.

Отлично се представи също Дева-Мария Драгиева (Атлeт - Мездра), която триумфира на 2000 м при девойките младша възраст. Родената в Берковица 17-годишна атлетка пробяга дистанцията за 6:40 мин. Нейни подгласнички станаха Диана Роглева (Юниверсал - София) с 6:48 мин. и Ния Вичева (Орловец - Габрово) с 6:53 мин.

На другия ден Йоло Николов и неговият възпитаник Митко Ценов стартираха в първото издание на шосейния пробег "Студентски град Рън” в София, посветен на 75-годишнината на Националната спортна академия "Васил Левски".

Златния медал при професионалните състезатели заслужи балканският шампион на 5000 м Йоло Николов, който пробяга дистанцията от 5.22 км за 15:54 мин. (3:02 мин. средно на километър). Непосредствено след него финишира Митко Ценов, който спря хронометъра на 16:15 мин., а трети завърши бронзовият медалист на 5000 м от Балканиадата за юноши Християн Стоянов (Дунав - Русе) с 16:20 мин.

При жените победи най-добрата ни ски бегачка Мая Недялкова (Стратеш Атлетик - Ловеч) с 19:12 мин., следвана от Милка Михайлова (Дунав - Русе) с 21:56 мин. и и Ивелина Маджарова (Юниверсал - София) с 22:59 мин.

В дебютното издание на "Студентски град Рън" се включиха повече от 100 атлети, сред които бяха ректорът на НСА Пенчо Гешев и кметът на столичния район "Студентски" Димитър Дилчев.