© Община Мездра

Домакините поведоха в резултата в 34-ата мин. чрез Любомир Генчев, който е син на бившия национал на България и председател на Зоналния съвет на БФС - Велико Търново Бончо Генчев.

В средата на първото полувреме главният рефер Милен Въжарски не отсъди явна дузпа за гостите за игра с ръка в наказателното поле на противников състезател.

11 минути след почивката Тихомир Антонов покачи на 2:0, а крайното 2:1 оформи голмайсторът на локомотивци Лионел Матадос в 85-ата мин. от пряк свободен удар - негов седми гол от началото на кампанията.

Локо (Мездра) игра в състав: Кристиян Дяков, Мартин Михайлов, Генади Петров, Васислав Димитров, Гроздан Илиев, Николай Ковачев, Давид Стоянов, Методи Янков (80 мин. Мохамед Ал-Кармази), Лионел Матадос, Валдемар Стоянов (кап.) и Милен Василев.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Етър ВТ II (Велико Търново) - Ботев II (Враца) 0:1, Севлиево - Партизан (Червен бряг) 2:2, ОФК Трявна - Левски 2020 (Лом) 0:3, Вихър (Славяново) - Пещера (Галата) 4:1, ОФК Спартак (Плевен) - ОФК Павликени 0:0, ОФК Бдин 1923 (Видин) - Първа атомна (Козлодуй) 2:2, ОФК Левски 2007 (Левски) - Академик (Свищов) 0:1 и Локомотив 1927 (Дряново) - Дреновец 4:2.

Начело в класирането, 5 кръга преди края на есенния полусезон, са четири отбора с еднакъв брой точки - по 27: Севлиево, Ботев II (Враца), Левски 2020 (Лом) и Вихър (Славяново). Челната шестица допълват ОФК Спартак (Плевен) с 25 т. и Янтра (Полски Тръмбеш) с 21 т.

ОФК Локомотив (Мездра) е на десета позиция с 14 точки и голова разлика 14:12 - актив, натрупан след 4 победи, 2 равенства и 5 загуби.

В следващия кръг Локо (Мездра) приема последния - ОФК Бдин (Видин). Двубоят е на 1 ноември, неделя, от 14:30 часа на градския стадион.