Момчетата на треньора Валери Цветанов показаха сравнително добра игра и можеха да си тръгнат поне с една точка от този двубой. Първото полувреме беше равностойно, като домакините имаха няколко голови положения, но вратарят на "железничарите" Генади Ненков беше непробиваем. Едва минута-две преди почивката видинчани успяха да открият резултата с попадение на Анатоли Тодоров.

Втората част започна с натиск на домакините. Мездренчани отговориха с бързи контраатаки, което укроти набезите на бдинци. В 80-ата минута, след бърза контраатака отдясно, топката попадна в Светослав Валериев и той с прецизен удар възстанови равенството - 1:1.

Домакините обаче продължиха да търсят трите точки и едва в самия край на мача опитният нападател Петър Димитров се разписа за крайното 2:1. Малко преди това стражът на "червено-черните" Генади Ненков получи червен картон.

ОФК Локомотив (Мездра) игра в следния титулярен състав: Генади Ненков, Симон Николов, Стефан Георгиев, Момчил Манчев, Мартин Михайлов, Светослав Валериев, Марио Иванов, Михаел Парасков, Валдемар Стоянов (кап.), Красимир Георгиев, Антонио Йорданов.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Ком (Берковица) - Ювентус 95 (Малчика) 7:1, Вихър (Славяново) - Янтра 2019 (Габрово) 3:1, Партизан (Червен бряг) - Дреновец 4:0, Първа атомна (Козлодуй) - Локомотив (Дряново) 3:2, Академик (Свищов) - Севлиево 0:2 и ОФК Трявна - ОФК Павликени 0:0.

Начело във временното класиране с актив от по четири точки са ОФК Павликени и Севлиево.