Наставникът на мездренчани Иван Георгиев -Саки представи 19-те играчи, заедно с новите попълнение. Локомотивци започнаха двубоя в състав: Лидиян Тодоров, Явор Янков, Николай Мишев, Цвятко Желязков, Николай Генов, Николай Михайлов, Антонио Вутов, който поддържа форма с родния клуб, Браян Стоянов, Румен Рангелов, Константин Велинов и Генади Ненков.

Двубоят започна в прилично темпо, и още в 5-та минута домакините създадоха първата опасност пред вратата на гостите. Николай Гено открадна една топка в центъра на терена, пусна прецизен пас към Браян Стоянов, който се откъсна по дясното крило, но не прецени ъгъла на удара и топката излезе в аут. Последва подчертан домакински натиск и при едно от мелетата след ъглов удар в 14-та мин. домакините откриха резултата. Малко по- късно Рангелов удвои резултата след перфектно изпълнен пряк свободен удар.

При една от редките атаки на гостите, в наказателното поле на "железничарите" се заформи меле и защитникът на домакините Явор Янков си отбеляза автогол. Така при резултат 2:1 двата отбора се оттеглиха на почивката.

През второто полувреме в игра влязоха Илия Илиев, Владимир Стоянов и Марио Иванов. Още в 47-та мин. опитният Рангелов направи резултата 3:1 с красив гол от около 20 метра. Предвкусвайки вкуса на победата, момчетата на Иван Георгиев се вдигнаха на неудържим натиск и голеадата започна. Само за 20 минути резултатът набъбна до 8:1, а в последните 5-6 минути домакините довършиха обезверения противник с още две попадения.

Мачът бе ръководен от съдийска тройка в състав - Димитър Стоянов - гл. съдия с помощници Петър Ангелов и Теодор Христов.