Над 150 малки грации на възраст от 5 до 10 г. си оспорваха надпреварата за трофея. Участниците бяха разпределени в две категории - индивидуални изпълнения и ансамбли.

Възпитаничките на треньорите Цветелина Цинцарска и Христина Стоянова спечелиха три първи и две трети места на турнира след оспорвана конкуренция.

В индивидуалната надпревара при 7-годишните Кристина Лъчезарова Христова бе безапелационна и грабна златото. Мартина Йорданова спечели сребърното отличие при 8-годишните при голяма конкуренция.

В ансамбловата надпревара при 6-годишните, ансамбълът на ОДЗ "Слънчице" спечели трето място, с треньор Цветелина Цинцарска, а възпитаничките на Христина Стоянова от ансамбъла при 7-годишните от ОДЗ "Мир”, също заслужиха бронзовите отличия.

Злато за мездренските грации донесоха и ансамблите при 8- годишните, както и съставът на 9-10 годишните състезателки.

XV-ият турнир по художествена гимнастика за Купа "Плевен" в града на Панорамата отново се превърна в тържество за школата по художествена гимнастика в Мездра.