Пчелна майка (Враца) спечели за втори път открития турнир по футбол на малки врати в Мездра. В повторение на миналогодишния финал „пчеличките” победиха първия отбор на Околчица (Моравица) с 4:1 (на полуремето 1:1). Миналата пролет врачани се наложиха с 2:1 след продължения.

Станислав Димитров изведе Пчелна майка напред в резултата още в самото начало на мача, след като финтира вратаря на моравчани Пламен Маринов. В последните секунди на първото полувреме обаче с изстрел от въздуха Милен Бельов възстанови равенството. След почивката „медоносните” вкараха три безотвенти гола. Най-напред малко след подновяването на играта при идентично положение Станислав Димитров покачи на 2:1, а след това се развихри Емануил Димитров - Чарли, който се разписа на два пъти за крайното 4:1. Тимът от областния център тресна и две греди чрез Кристиян Илиев и Емил Тодоров.

Съставът на тазгодишните шампиони: Цветан Димитров, Владимир Вълов, Емануил Димитров, Кристиян Илиев, Пламен Бузов, Калоян Недков. Тодор Кръстев (кап.), Станислав Димитров, Николай Методиев, Емил Тодоров, Пламен Генов и Илия Илиев.

В двубоя за бронзовите медали Локомотив (Мездра) разгроми Феърплей с 10:4 (на полувремето 3:0). Осем точни попадения за „железничарите” отбеляза Бoрис Тончев, а по веднъж се разписаха братята Брайан и Валдемар Стоянови. По два пъти отсрамиха Феърплей Анатоли Ангелов и Ивайло Цонков.

Голмайстор на турнира с 9 точни попадения стана Борис Тончев (Локо - Мездра), а най-добър вратар отново е Цветан Димитров (Пчелна майка). Приза за футболно дълголетие грабна 59-годишният Валери Павлов (Дивите петли - Згориград).

За най-добър фирмен отбор бе определен Пчелна майка, за най-добър селски - Околчица I (Моравица), а за квартален - Феърплей. Отличието за честна игра заслужи Искър (Царевец). Наградите на призьорите връчи кметът на Мездра Генади Събков.

Околчица I (Моравица) взе и специалната награда на Аматьорската лига по мини футбол (АЛМФ) - Враца за най-добър отбор в турнира от община Мездра, с което спечели безплатна квота за участие в следващата Шампионска лига, организирана от АЛМФ. Наградата връчи Александър Владимиров, председател на АЛМФ - Враца.